Czym jest samorealizacja?

20131206_173302Samorealizacja daje ludziom poczucie sensu życia i zadowolenia z własnej egzystencji. Samorealizacja to spełnianie życzenia , marzeń . To osiągnięcie swoich celów. Potrzebujemy spełnienia samorealizacji , aby poznać i zrozumieć swoją prawdziwą naturę . W życiu spotykamy się w różnych dziedzinach, zarówno zawodowych i osobistych . Ale każde osiągnięcie prowadzi do szczęścia . Często samorealizacja to praca,która daje poczucie bezpieczeństwa . Dla innych samorealizacją może być macierzyństwo, bycie rodzicem da sens życiu . Posiadanie dziecka uzupełnia związek.
Kiedyś był tylko jeden świat Real. Teraz mamy Internet i coraz częściej ludzie zaczynają od tej drogi do samorealizacji swoich planów. Bo niektóre z naszych zamiarów, celów życiowych nas przerastają ale i tak ich pragniemy. Internet dał nam możliwość startu i pokazania siebie, swoich pragnień, swoich pasji. Zaczyna się to od tego, że mamy plan być celebrytą, znaną osobą. Trudno wejść do telewizji i zostac prezenterem od tak. W Internecie jest to możliwe, możesz zacząć kreować swoją postać.

Przykładem jest np. 20m2 łukasza Jakubiaka który chce być znanym celebrytą, próbował z różnych stron wejść do telewizji, brał udział w castingach i nic. Założył swój autorski program w Internecie i zaprosił pierwszego celebry tę Jacykowa. Póżniej kolejne, chociaż było trudno. Teraz nie musi już prosić i zastanawiac się kogo zaprosić, jest tak popularny że „gwiazdy” dzwonią do niego. Po częśći zrealizował swój cel. Stał się popularny w Internecie. Innym przykładem są ludzie piszący bloga, zamieszczajacy swoje prace, np. graficy, fotografowie, czy kucharki swoje przepisy. Na tej podstawie powstały książki najlepszych przepisów czy jakiś grafik dostał pracę. Przez to wszystko chce powidzieć że pojawienie się medium Internet spowodowało, że dzisiaj samorealizacja ma znacznie mniej kroków, własnie dzieki Internetowi. Bo jeśli jesteś w czymś dobry to w Internecie to ludzie to zauważą.

Dodaj komentarz