Dobry fotograf, dobre zdjęcia

Sam aparat fotograficzny to nie wszystko. Prócz dobrego sprzętu fotograf powinien mieć też dużą wiedzę i umiejętności.

Obecnie mamy Internet, dzięki czemu możemy zobaczyć porfolio na stronie fotografa i rozeznać się w ofercie. Przykładowo, jeśli poszukujesz dobrego fotografa ślubnego to w internecie możesz przejrzeć ich photo. Z łatwością można odnaleźć dobre zdjęcia profesjonalistów jak i amatorów. Jednak w przypadku wynajęcia fotografa na ślub lepiej wynająć specjalistę.

Każdy fotograf cechuje się własną stylistyką zdjęć. Lepszy sprzęt fotograficzny nie uczyni Cię lepszym specjalistą.
Umiejętność posługiwania się aparatem wymaga czasu i szlifowania swoich umiejętności.

Jeśli chcesz zrobić ciekawe zdjęcie, nigdy nie wiadomo, kiedy taki moment nadejdzie zatem warto nosić zawsze przy sobie aparat.
Duże wyzwanie stanowi zrobienie ostrych zdjęć i ciekawych ujęć. Dlatego trzeba sobie przygotować aparat przy możliwie najkrótszym czasie naświetlenia.

Zrobienie dobrego zdjęcia wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Często największą bolączkę stanowi problem ostrości. Aparaty teraz znacznie szybciej robią zdjęcia, technologia idzie bardzo szybko do przodu.

Najważniejsze w fotografii jest odpowiednie kadrowanie, które wpływa na odbiór zdjęć.

kadrowanie – wybranie części zdjęcia. Stosuje by usunąć ze zdjęcia niepotrzebne elementy, wyeksponować to co zostaje.

Statyw jet bardzo pomocny przy robieniu zdjęć wymagających dłuższego czasu naświetlenia. W fotografii liczy się głównie światło, jest kluczem do wykonania dobrego zdjęcia.

Dobrej fotografii nie potrzebny jest żaden komentarz, mówi sama za siebie. Zdjęcie musi być jak niedotrzymana obietnica, dzięki temu staje się doskonałe. Jeśli obietnicą jest seks to bardzo duże.

Dodaj komentarz