Herbata aromatyzowana

Coraz popularniejsza w ostatnim czasie jest herbata aromatyzowana. Zanotowaliśmy wzrost około pięciokrotny produkcji herbat aromatyzowanych. Wiele osób lubią herbatę aromatyzowaną, gdyż jest ona słodsza niż tradycyjna. Herbaty aromatyzowane natualne są idealne w jesienno-zimowe dni, dostarczają niezbędnych witamin i rozgrzewają.

W herbacie aromatyzowanej znajdują się aromaty zarówno sztuczne, jak i naturalne. Wśród naturalnych są esencje pozyskane z roślin – czasem np. sok z owoców, ale także olejki.

Do znanych aromatyzowanych herbat należy np. Earl Grey. Herbatę aromatyzowaną jest znacznie łatwiej zareklamować dzięki właśnie tym aromatom i dodatkom smakowym, które działają na wyobraźnię klientów. Powoduje to, że chcielibyśmy poznać dodatki, które znajdują się w herbacie.

Gdy nadchodzi wieczór zawsze stawiam na odpoczynek. Głównie po pracy jesteśmy przemęczeni i jedyne czego pragniemy to usiąść w wygodnej kanapie i napić się ciepłej herbaty. Ostatnio wybrałam się na zakupy, od dawna uwielbiam pić ciepłe napoje, głównie stawiam na zioła. Gdy w ręce wpadła mi herbata aromatyzowana – muszę przyznać – stała się moim ulubionym rodzajem herbaty. Ma przepiękny zapach, pobudza mnie do działania. Gdy jestem zmęczona zaparzam sobie kubek, gorącej herbaty i zyskuje dużo siły do dalszej pracy. Ostatnio dowiedziałam się, że herbaty perfumowane powstają poprzez mieszanie aromatów z liści różnych herbat, na przykład – herbaty czarnej lub herbaty zielonej. Najczęściej do takich herbat dodaje się płatki kwiatów. Ja uwielbiam, gdy dodatkiem do mojej herbaty są płatki róż, kocham ten zapach.

Zapach herbaty aromatyzowanej

Zimą rozgrzewające herbaty kuszą zapachem cynamonu, goździków, pomarańczy i wanilii. Latem najlepiej gasi pragnienie herbata aromatyzowana miętą, cytryną czy poziomką. Bez względu na to, czy są aromatyzowane esencjami pozyskanymi bezpośrednio z roślin, czy też substancjami o aromacie identycznym z naturalnymi, herbaty smakowe mają moc przenoszenia naszych zmysłów w odległe krainy.

Dodaj komentarz