Herbata dobra na stres

Sen jest dobry na wszystko

Jakość snu ma gigantyczny wpływ na zdrowie, samopoczucie oraz efektywność działania. Pozwala organizmowi na odpowiednią regenerację. Dlatego warto troszczyć się o dobry sen. To prosty sposób na to, by żyć dłużej, funkcjonować lepiej i wydajniej. Wystarczy zapewnić sobie odpowiednie warunki do spania. Wygodne łóżko. Komfortowy materac.

Należy utrzymywać odpowiednią temperaturę w sypialni. Optymalna to 21 stopni. Zawsze trzeba przewietrzyć przed położeniem się spać. Istotne jest wypracowanie zdrowych nawyków, takich jak posiadanie stałej pory przeznaczonej tylko na nocny spoczynek. Najlepiej między 22 a 6.

Stres w dzisiejszym życiu

Współczesny człowiek zewsząd narażony na stres, trudno sobie z tym radzi. Codzienne wyzwania nie wpływają kojąco na naszą psychikę. Jeżeli czymś się stresujemy, to niestety nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować i wykonywać swoich codziennych obowiązków. Stres bardzo niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Dlatego właśnie w momentach stresujących warto spróbować się uspokoić i zrelaksować.

Herbata dobra na stres

Z pomocą przychodzi sprawdzona medycyna zielarska. Herbaty na stres pozwolą odprężyć się organizmowi i nabrać sił. Odwieczne bratanie się człowieka z naturą ma zawsze pozytywny rezultat. Wyrównanie mikroorganizmów w ten sposób i nawodnienie organizmu zdecydowanie przewyższa skuteczność stosowania leków laboratoryjnych. Choć te ostatnie również niekiedy bazują na ziołach. Korzystajmy z zasobów apteki naturalnej, bo ona jedynie jest wolna od szkodliwych substancji, zawartych w innych lekach.

Już dawno temu zostało udowodnione, że herbata może wpływać korzystnie na nasz układ nerwowy. Regularne picie odpowiedniej herbaty może nas uspokoić i sprawi, że nie będziemy mieli problemów ze snem.

Dla wielu osób picie herbat na stres stało się dobrym nawykiem. Często zastępują one zwykłe herbaty i dzięki temu jesteśmy spokojniejsi. Łatwiej nam też poradzić sobie z codziennymi obowiązkami.

Melisa działanie

Sytuacje stresowe towarzyszą nam w codziennym życiu. Każdy z nas w swoim życiu musi zmierzyć się z sytuacjami stresowymi – czy jest to ważny projekt w pracy, egzamin dziecka w szkole, nasz egzamin na prawo jazdy, pierwszy dzień w nowej pracy, czy cokolwiek innego. Wszyscy chcielibyśmy jak najszybciej się uspokoić i na pewno mamy na to swoje sposoby, których najczęściej używamy.

Aby się uspokoić, potrzebujemy szybkiego działania. Mogą nam w tym pomóc na początek naturalne środki uspokajające, np. Zarówno działanie melisy, jak i innych podanych środków pomoże nam się uspokoić i przetrwać trudny czas w życiu. Jeśli jednak to nie pomoże, wówczas trzeba udać się na wizytę do lekarza i bliżej się temu przyjrzeć.

Dobrym rozwiązaniem są herbaty na stres, np. herbata „słodka melisa” , które wpływają na człowieka uspokajająco i dzięki temu łatwiej jest sobie poradzić z codziennymi problemami. Jeżeli więc czujemy się zestresowani, to najlepiej zrobić sobie herbatę na stres i usiąść na chwilę w przyjemnym miejscu. To z całą pewnością pozwoli nam się zrelaksować.

To może ja Ci meliski zaparzę?

Takie pytanie możemy usłyszeć w momencie silnego wzburzenia. Jest to spowodowane właściwościami, jakie posiada melisa. Już za czasów naszych dziadków melisa była znana jako środek uspokajający, a w czasach, kiedy nie stosowano często farmaceutyków, takie działanie melisy było na wagę złota.
Zawarte w niej olejki eteryczne łagodzą stany zdenerwowania, nawet tego silnego. Pomaga przy nerwicy, a także stosowana może być podczas bezsennych nocy.

Inne olejki w niej zawarte pomagają się odprężyć i rozluźnić w stanie silnego napięcia nerwowego. Pomaga również w przypadku problemów ze wzdęciami. Do mniej znanych działań melisy można zaliczyć właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, a zawarte w niej antyoksydanty pomagają w walce z chorobami takimi jak miażdżyca czy cukrzyca.

 

 

Dodaj komentarz