Herbata jakie ma właściwości zdrowotne?

Czarna herbata zawiera teinę i dzięki niej łagodzi objawy zatrucia pokarmowego. Działa odkażająco, reguluje soki trawienne. Przynosi ulgę dla żołądka.

Jakie herbaty warto pić i dlaczego?

Herbata czarna ma dużo teiny, ma podobne działanie co kofeina. Może zastapic kawę. Herbata zawiera szereg witamin C, B1, B2, K, P, fluor, karoten. Herbata dobrze działa na nasz mózg, na zapamiętywanie, pomaga trawieniu.

Czy herbata zielona i biała są najzdrowsze?

Zielona herbata jest bogata w polifenole, związki które pomagają się pozbyć z naszego organizmu wolnych rodników, które odpowiadają za starzenie się organizmu. Tak. Zielona herbata jest jedną z najzdrowszych herbat i każdy powinien ją pić. Zapobiega nowotworom.

Zielona herbata uchodzi za jedno z najstarszych ziół na świecie. Prozdrowotne właściwości przypisuje się grupie polifenoli. Związki te zwalczają wolne rodniki, które odpowiadają za starzenie. Zielona herbata jest pomocna w obniżeniu złego cholesterolu, pozbyciu się cellulitu, wspomaga trawienie, obniża ciśnienie krwi, oczyszcza z toksyn.

Jest bogatym źródłem wielu witamin i mikroelementów. Zawarte składniki zwiększają odporność.

Ciekawostka, którą warto sprawdzić:

Regularne picie zielonej herbaty zmienia zapach skóry, który podobno działa odstraszająco na komary. Warto przetestować czy rzeczywiście działa. Bo czasem te komary są naprawdę uciążliwe.

Właściwości herbaty białej

Z kolei biała herbata zawiera prawie dwa razy więcej przeciwutleniaczy niż herbata zielona. Także regularne jej picie działa przeciwstarzeniowo, przeciwnowotworowo. Herbata biała ma działanie zbliżone do herbaty zielonej, ale jednak znaczie silniejsze. Biała herbata uważana jest za eliksir młodości.

Właściwości herbaty czerwonej

Herbata czerwona z kolei uchodzi za herbatę idealną dla osób, którym zależy na odchudzaniu, poprawię sylwetki, ma też właściwości detoksykujące. Zawiera duże ilości teiny, mangan, wapn, fluor, teinę, polifenole, mangan.

Która z herbat zielonych uważana jest za herbatę najzdrowszą?

Najzdrowsza to herbata zielona matcha. Ma najwięcej antyoksydantów. Wspomaga rozwój naszego mózgu.

Dodaj komentarz