Kupno mieszkania z kredytem

Dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania które nadają się pod wynajem czyli mały mieszkania zlokalizowane w centrach miast blisko dużych ośrodków biurowych akademickich.

Dominują 2 tendencje – z jednej strony jest zainteresowanie małymi mieszkaniami. Osoby kupujące traktują to jako bezpieczną lokatę kapitału a z drugiej strony dużą popularnością cieszą się mieszkania czteropokojowe, które oferują wygodną przestrzeń do życia na wiele lat.
Coraz częściej ważne są udogodnienia Smart home czyli szyfrowe zamki, które ułatwiają korzystanie z mieszkań przeznaczonych pod wynajem, termostaty które pozwalają na zdalna regulacje temperatury, zielona przestrzeń wokół.
Inwestorzy z kolei najczęściej poszukuję kawalerki o powierzchni do 30 metrów kwadratowych i lokale dwupokojowe o metrażu do 46 metrów kwadratowych głównie w centrach miast.
Jedno i dwupokojowe mieszkania najłatwiej jest później wynająć lub Przeznaczyć dla swoich dzieci. Osoby które szukają lokali na własne potrzeby to często kupują większe mieszkania o metrażu przekraczającym nawet 80 metrów kwadratowych.
Najwięcej mieszkań sprzedaje się tych małych i kwotowo do 350 000 zł.
Najpopularniejsza grupa kupujących to ludzie w wieku 30-35 lat, którzy poszukują mieszkania dla siebie i są to lokale najczęściej trzypokojowe metraż 70-80 mkw.
Ważny jest wybór pod kątem tego, by była winda, dostęp do komórki lokatorskiej, parking. Ceny nie przekraczają 4000 zł za mkw.
Niskie stopy procentowe i łatwość uzyskania kredytu zachęcają do zakupu mieszkań w celach inwestycyjnych. Obecnie ceny najmu pozwalają spłacać zaciągnięte kredyty, a nawet także na nich zarobić.
Do zakupu pod wynajem najchętniej wybierane są mieszkania dwupokojowe.

Dodaj komentarz