Meble technorattanowe do ogrodu

Gdy myślę o idealnym wypoczynku latem to pierwsze co przychodzi mi na myśl to odpoczynek z mrożona kawa na tarasie (gdy o tym piszę za oknem jest właśnie 30C i jest koniec czerwca).
Wokół mnie rośliny, krzewy w sumie pięknie zaprojektowany ogród, krótko przystrzyżona trawa. Siedzę w fotelu z technorattanu popijam ICE tea i czytam książkę. Ahh, chwilo trwaj. Meble technorattanowe do ogrodu to materiał trwały i estetyczny. Od niedawna mam też hamak i wtedy to już odpoczynek pełną parą. Oczywiście taki ogród do pełni szczęścia potrzebuje jeszcze stołu ogrodowego, stolika kawowego i kompleksu do odpoczynku w postaci kanapy ogrodowej i krzeseł wygodnych pasujących do stołu. Pełen luksus, pełen odpoczynek. Dobrym rozwiązaniem jest też leżak. Na nim również dobrze się wypoczywa. Gdy mocno grzeje słońce przyda się parasol ogrodowy który zapewni wytchnienie.
Komfortowy leżak umożliwiałby ulubioną lekturę lub delektowanie się rozgrzewającym słońcem, a w gorące dni stylowy parasol ogrodowy zapewniałby wytchnienie. Strefą relaksu może być taras albo oddalona nieco od domu altana.
Są też oczywiście drobiazgi, jak termos ogrodowy, świeczniki czy lampy oliwne, zewnętrzne poduszki czy dywany. Wypoczynek na tarasie powinien dawać maksymalnie dużo wytchnienia, szczególnie w czasach, gdy sporą część dnia spędzamy przy monitorze komputera, w klimatyzowanych pomieszczeniach, w hałasie dużego miasta. Nie wyobrażam sobie zatem wyposażenia, które mi tego nie umożliwia. Wygodę ogrodowych mebli i akcesoriów utożsamiam nie tylko z ich formą, ale również funkcjonalnością, trwałością i łatwością użytkowania, zastosowanymi w produkcji materiałami, ergonomicznością projektu. Nawet sama przyjemność wynikająca z ich designu może stanowić źródło radości i komfortu.
W polskim zmiennym klimacie szczególnie ważne są materiały, z których produkty są wykonane. Nie pozwólmy jednak ograniczyć naszej wyobraźni do typowych, bardzo powszechnych i tanich rozwiązań z technorattanu. To wprawdzie materiał wytrzymały, jednak w mojej opinii niesamowicie wszechobecny.
Inna mark nie zapewniający należytej wygody, a przede wszystkim nie pozwalający na zbudowanie indywidualnej, ciekawej przestrzeni. Wiodący projektanci światowych marek mają nam znacznie więcej do zaoferowania. Skandynawowie, których klimat jest chyba jeszcze bardziej kapryśny, wyposażają swoje ogrody i tarasy w zewnętrzne meble z dębu, drewna bambusowego i świetnej jakości tworzyw odpornych na działanie słońca i wody. To wiąże się z większym budżetem, ale cieszy oczy latami, nie wychodzi z mody i jest nieprzemijająco stylowe.

Dodaj komentarz