Przepowiednie Nostradamusa na 2012 – cz.2

naukaJeden z odnalezionych rycin Nostradamusa ilustruje słońce i lwa, co oznacza, że coś się wydarzy kiedy słońce będzie w znaku lwa i nastąpi galaktyczne wyrównanie, a słońce będzie w centrum drogi mlecznej.

Do szyfrowania przepowiedni stosował wielu metod, głównie opierał się na znakach z nieba, gwiazd, był przenikliwym astronomem. Wierzył że przyszłość zapisana jest w gwiazdach i planetach, które kryją sens życia. A co ważniejsze jego wyliczenia w dużej mierze się sprawdziły. Podczas ostatniego wyrównania galaktycznego zginęły tysiące gatunków roślin i zwierząt. Majowie przewidzieli okres w którym teraz żyjemy. Co ciekawsze kalendarz Majów kończy się na roku 2012. Czy to oznacza, że chcą nas przed czymś ostrzec? Jak to możliwe że Majowie i Nostradamus mieli takie same przepowiednie.

Naukowcy mówią że w momencie przesilenia w 2012 zakończy się cykl słońca, konsekwencje katastrofalne. Na biegunie północnym nie będzie lodu, podniesie się poziom wód, nadejdą potężne sztormy.

Nostradamus przewidział zmiany klimatyczne. Powiedział, że na ziemi zapanuje taki głód, że ludzie zaczną się nawzajem zjadać. Klęska głodu jest największym zagrożeniem dla ludzkości. Jedna z rycin księgi Nostradamusa przedstawia nadchodzącą apokalipsę. W roku 2012 będą 3 zaćmienia oraz całkowite zaćmienie słońca. Planeta Wenus przesłoni Słońce i będzie największe zaćmienie.

Nostradamus obawiał się prześladowań dlatego szyfrował informacje w czterowersowych wierszach.

One Reply to “Przepowiednie Nostradamusa na 2012 – cz.2”

  1. […] życia to jedna z wielu biblijnych symboli którymi posługiwał się Nostradamus. To pusta księga, bez […]

Dodaj komentarz