Praca mózgu

Czasem poczucie ważności jest tak duże, że tracimy zmysły. Chociaż jak się okazuje, komórki mózgu są w takiej samej kondycji co u zdrowej osoby.Dawanie ludziom bodźców do pracy sprawia, że ludzie znacznie lepiej pracują. Wyrazy uznania to klucz do sukcesu zarządzania ludźmi.

 

Nasz mózg stale podejmuje przeróżne decyzje. Korzystamy z pamięci, z zasobów informacji jakie są zawarte w naszym mózgu.

Jak stać się mądrzejszym, jak poprawić swoją pamięć?

Nasz mózg to niezwykły organ, który dobrze jest ćwiczyć by był sprawny i nam służył. Nasz mózg jest zdolny do adaptacji, ma zdolność do uczenia się i zapamiętywania, więc warto go ćwiczyć. Im więcej jest ćwiczony tym lepiej i na dłużej zostaje nam w pamięci.

Mózg działa w parze z sercem.

Nasz mózg z wiekiem również zaczyna się starzeć. Obumieranie neuronów sprawia że działa coraz mniej sprawnie. Nasz mózg nie lubi rutyny, nudy. To w jaki sposobi nasz mózg się starzeje zależy od wielu czynników. U każdego z nas wygląda to inaczej. Na nasz mózg wpływ ma aktywność fizyczna, umysłowa, dieta, choroby jakie nam towarzyszą, po części również genetyka. Posiadamy 80-100 mld neuronów. Każdy mózg jest inny. Im bardziej jesteśmy sprawni intelektualnie tym więcej mamy neuronów.

  • Nasz mózg lubi jak się go pobudza, ćwiczy. Daje mu się nowe zadania do wykonania. Ruch bardzo dobrze wpływa na procesy myślowe i pamięć.
  • Nasz mózg nie lubi smogu, a bardzo lubi tlen.
  • Nasz mózg bardzo lubi sen, zwłaszcza nieprzerwany, bez koszmarów i odpowiedniej temp. 17-18 C. Dlaczego sen tak dobrze działa na nasz mózg? Podczas snu nasz mózg odpoczywa, regeneruje się. Podczas snu połączenia neuronowe rozluźniają się i neurony wyrzucają z całego dnia zebrane toksyny. W ten sposób nasz mózg oczyszcza się.
  • Dla naszego mózgu też super działa muzyka zwłaszcza poważna. Obie półkule się aktywują. Korzystniejsze od słuchania muzyki jest granie na jakimś instrumencie. Wówczas angażujemy również wzrok, słuch, ruch. Medytacja również pozytywnie wpływa na nasz mózg.

 

Dodaj komentarz