Czas – ile dla nas znaczy?

Czas jest bezcenny, zawsze nam go za mało. Czasem dni wydają nam się dłuższe od innych.  Im coś ciekawsze, zajmujące tym czas szybciej nam upływa. Kiedy czekamy wydaje nam się że czas zwleka, stoi w miejscu.

Słońce pomaga naszemu organizmowi regulować rytm, reguluje nasz najważniejszy zegar tzw. biologiczny.  Ruch słońca oddziałuje na nas, na nasze funkcjonowanie. Ten zegar tez może się rozregulować, np w momencie upicia się temperatura ciała zaczyna skakać, może to rozregulować zegar. Prowadzi to do kaca, ale można temu zapobiec poprzez odpowiednie leczenie, czyli dawkowanie leków przeciwbólowych rano. Wtedy kuracja jest najskuteczniejsza.

Zegar biologiczny potrafi kontrolować temperaturę naszego ciała, ale po rozregulowaniu przestaje działać. Najłatwiej się upić około południa, nerki są wtedy najmniej wydolne.

Od najdawniejszych czasów poszukiwany jest kielich wiecznego życia. Dobra zabawa, brak stresu, optymizm, uśmiech wydłużają czas spędzony na ziemi.

Warto działać i iść do przodu. Skup się zawsze na procesie, nie efekcie. Jeśli chcesz przeczytać książkę, to nie myśl o jej przeczytaniu, ale by czytać codziennie np. 30 minut.

Dodaj komentarz