Jak wpłynąć na zdrowszą skórę i zmniejszyć zmarszczki?

Wit. A+E
Witamina E to silny przeciwutleniacz, broni skórę przed promieniowaniem słonecznym. Zapobiega powstawaniu przebarwień na skórze. Witamina E sprawia, że skóra jest odżywiona, bardziej elastyczna i nawilżona. Poprawia też ukrwienie skóry głowy więc pośrednio wpływa na lepszą kondycję naszych włosów.

Witana E jest obecna w orzechach zwłaszcza włoskich, pestki słonecznika, migdałach. Sporo witaminy E znajdziemy też w awokado.

Witamina A również jest przeciwutleniaczem i zapobiega przebarwieniom skóry. Główne źródło witaminy A to wątróbka, żółtko jaja, masło.

Beta karoten również odpowiada za młodszy wygląd naszej skóry, a znajdziemy go w marchwi, dyni, batatach, jarmużu, szpinaku, brzoskwinie, morelach, mango.

Kolejna ważna witamina to witamina C, ma silne właściwości przeciwutleniające, chroni przed promieniowaniem słonecznym, czyli zapobiega starzeniu się skóry. Najwięcej witaminy C znajdziemy w papryce, jarmużu, kalafiorze, brokułach, kiszona kapusta i natka pietruszki.

Witamina C jest też obecna w owocach takich jak: cytrusy, kiwi, truskawki, czarna porzeczka.

Korzystny wpływ na stan naszej skóry wykazują polifenole. Przedstawicielem polifenoli jest EGCG, źródłem pokarmowym jest tu herbata zielona. Powoduje to zwiększenie przepływu krwi w organiźmie i większe dostarczanie tlenu do skóry. Poprawia też elastyczność skóry.

Drugim produktem , który ma polifenole jest kakao. Kakao chroni nas przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Zamiast kakao można też zjadać gorzką czekoladę 70% kakao.

Chcąc zadbać o skórę warto też używać odpowiednie przyprawy: kurkuma, czosnek, anyż.

Jeden z głównych, najważniejszych składników by zadbać o urodę jest witamina E którą nazywają witaminą młodości. Jest silnym przeciwutleniaczem.

Na zdrowy wygląd skóry mają wpływ też Kwasy tłuszczowe omega-3:
– silne właściwości przeciwzapalne
– chroni skórę przed promieniowaniem słonecznym
– główne źródło kwasów omega-3 są tłuste ryby morskie (śledź, sardynki, dziki łosoś)

Przeczytaj też inny artykuł 5 kroków do zdrowia i długowieczności.

 

Kategorie: Nauka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *