Życie w czasach PRL

Jak wyglądały wczasy w PRL?

W tamtych czasach Polacy wybierali nadmorskie kurorty jak prestiżowa Juratę, Gdynię, Hel, Jastrzębia Góra, Krynicę górską. Największą sława przed wojną cieszyła się Jurata – w 1931 roku zostało uznane za najbardziej eleganckie miejsce nad morzem. Przed wojna na plażach nie było parawanów. Plażowicze wygrzewali się na ręcznikach pod parasolami lub w koszach wiklinowych, które w jakiś sposób dawały kawałek intymności.

Meble z czasów PRL

W czasie PRL powstały meble, to ta jasna strona PRL. Te meble nadal są popularne. W czasach PRL znani polscy architekci stworzyli dzieła, które chcemy mieć w swoich domach do dziś.
Teraz popularne jest odnowienie starego mebla, a jego wartość jest często spora. Meble z PRL znów wróciły do łask i są rozchwytywane. Zachwycają zarówno młodych jak i starszych.

Zbieractwo sport narodowy w czasach PRL

W latach 60-80 wydaje mi się, że zbieractwo było u większości Polaków. Gdy tylko pojawiło się coś ciekawego albo z zza wielkiej wody to się to kolekcjonowało, nie wyrzucało się. Była moda na zbieranie np. puszek po coli czy piwie. Chcieliśmy obcować z czymś ładnym, trudno dostępnym. Z tej przyczyny to się wzięło. Kiedyś coś takiego jak minimalizm nie istniało.

Opakowania z czasów PRL nadal robią furorę. Wystarczy opublikować puszkę metalowa po herbacie z czasów PRL i już sypią się Lajki. Opakowanie po herbacie indyjskiej jest u mnie od lat i służy do trzymania drobnych rzeczy również z dawnych lat.

Zobacz co się piło w czasach PRL – ten artykuł wyczerpującą to opisuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *