Herbata na wagę to herbaty przeważnie wyższej jakości. Polacy coraz chętniej sięgają po herbatę zamiast kawę. Częściej spotykają się przy herbacie. Teraz, gdy zaczynają się upały coraz bardziej popularne stają się herbaty na zimno cold brew. Warto kupić herbatę z wyższej półki i wydać troszkę więcej. To zupełnie bez porównania w stosunku do herbat z torebek.

Herbata z rana na śniadanie zamiast kawy

Herbaty czarne czy zielone zawierają kofeinę i niektórzy, by się obudzić, pobudzić z rana do działania sięgają właśnie po nie. Z kolei wieczorem jeśli mamy ochotę na herbatę to najlepiej herbatę bezkofeinowa, np. Rooibos.

Herbaty na wagę wysokiej jakości sklep online z herbatami

Mamy sporo sklepów internetowych, które w swojej ofercie posiadają herbaty na wagę. Najmniejsza ilość to 50 g i taka herbatę można kupić i skosztować czy pasuje. Warto też poradzić się sprzedawcy, który zazwyczaj wie o herbatach i pomoże nam wybrać.

Każdy człowiek lubi rano lub w dalszej porze dnia wypić jakiś ciepły napój. Kawa rano potrafi zmotywować nas do działania i dostarczyć nam wiele energii. Jednak nie wszyscy ja lubią i ze względu na zawartość wysokiej kofeiny nie wszyscy mogą ją pić, dlatego herbata w Polsce jest najchętniej kupowana i gości w każdym domu niemalże każdego dnia.

W momencie, gdy jesteśmy w trasie musimy poradzić sobie bez czajnika. W Warszawie jest sporo cukierni i kawiarni, gdzie możemy sobie wypić ulubiony ciepły napój. Jeśli mamy problem ze znalezieniem lokalu, wystarczy wpisać hasło,, herbata warszawa” w internecie i spokojnie znajdziemy miejsce.

Czym słodzić herbatę?

Cukier i herbata to duet bardzo często stosowany, zwłaszcza u nas w Polsce. Jakie znacie, stosujecie alternatywy dla cukru? Jaki mają wpływ na smak herbaty?

Dodatki jakie można dodać do herbaty:
cukier trzcinowy, melasa, miody różnego gatunku, melasa, syrop klonowy, syrop z agawy, cukier kokosowy, słodzik w tabletkach.

Substancje mniej kaloryczne: stewia, ksylitol (pochodzi z kory brzozy), Erytrytol.

Napiszcie czym wy słodzicie swoje herbaty a może pijecie bez słodzenia…

 

 

Kategorie: Nauka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *