Second life

second-lifeUzależnienie od internetu staje się powszechne. Zaczyna się od rozrywki, poprzez społeczności internetowe, wymianę opinii, oglądanie filmów.
Przykładem jest Second life, użytkownicy tworzą wirtualne postacie i angażują się w takie czynności jak zakładanie firmy, małżeństwa, kupowanie i urządzanie domu.

Może to prowadzić do niebezpiecznego przemieszania rzeczywistości wirtualnej z prawdziwym życiem. Wolnego od odpowiedzialności, gdzie wszystko jest możliwe: latanie, zmiana płci, zabijanie bez konsekwencji.
Jest to miejsce gdzie możesz grzeszyć. Możesz stać się nałogowcem. Za linden (dolary) możesz kupić wszystko, nawet zainscenizować wirtualne fantazje na temat gwałtu, zostać zgwałconym. zabić bez konsekwencji.
Jak zatem będzie wyglądał świat skoro uzależnienie od kultury internetowej cały czas się pogłębiają. Ludzie potrafią spędzać po 12 godzin w wirtualnym świecie , z wirtualnymi rodzinami, pracując wirtualnie, zajmując się wirtualnymi domami. Czasem nie potrafimy kontrolować swego uzależnienia od internetu i wtedy łatwiej ulegamy pokusom, uzależnieniom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *